Strefa zajęć interaktywnych
Rzutnik, gry ruchowe – naśladownictwo, taniec, nagrywanie głosów i występów dzieci (umiejętności społeczne i wystąpienia publiczne), oswajanie się ze swoim głosem i wyglądem zewnętrznym, wspólne nagrywanie filmików i wspólne oglądanie, radosne i wspierające reakcje opiekunek, wykorzystywanie multimediów w celach edukacyjnych, zabawy – gry ruchowe ( reagujące na ruch), nauka języka angielskiego.
W strefie zajęć interaktywnych kształtujemy rozwój dziecka oddziałujemy na zmysły dziecka za pomocą różnych bodźców słuchowych i ruchowych np. poprzez zajęcia sportowe oraz taniec. Wykorzystujemy do tego podłogę interaktywną Magiczny Dywan, która spełnia funkcję wyjątkowej pomocy edukacyjnej. Poprzez wspólną pracę dzieci podczas zabawy z określonym zadaniem ruchowym, wspieramy ich kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz zdolności do pracy zespołowej, co buduje ich pewność siebie w grupie oraz poczucie własnej wartości.
Interaktywne gry i zabawy angażują najmłodszych do wspólnej zabawy, stymulują rozwój, a także rozwijają umiejętności współpracy i komunikacji z innymi. Dzieci aktywnie uczestniczą m.in. w zabawach ruchowych. Różnorodne zabawy i gry ruchowe rozwijają umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia oraz poprawiają motorykę dziecka. W ten sposób m.in. uczymy najmłodszych języka angielskiego. Poprzez wielokrotne powtarzanie i naśladowanie, dzieci ćwiczą umiejętności koncentracji i zapamiętywania, a także spostrzegawczości.
Wszystkie zajęcia w strefie interaktywnej dopasowane są do możliwości i poziomu rozwoju grupy, który na bieżąco śledzimy m.in. za pomocą indywidualnych kart rozwoju. W zależności od potrzeb oraz możliwości stosujemy różne formy zabawy. Umiejętne i odpowiedzialne stosowanie obrazów audiowizualnych pobudza ciekawość dzieci, gdyż nie są one jedynie biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami interaktywnych zabaw. Wykształcają w najmłodszych chęć zdobywania nowych informacji, chęć do działania, a także przyswajania nowo zdobytych umiejętności.
Masz do nas pytanie? Napisz.
Dane kontaktowe
Cześć tu Brain Faktor! Chcesz się znami skontaktować?
Anna Szymanowska
tel. 880101113
tel. 690227150
biuro@brainfaktor.com
Gdzie się znajdujemy?
Żłobek Brain Faktor
ul. Strachowskiego 28-30
52-210 Wrocław
Nasza strona korzysta z ciasteczek. Zamknięcie okna oznacza akceptację regulaminów plików “cookies” kliknij aby dowiedzieć się więcej.
obserwacji, rozwoju i funkcjonowania dziecka w żłobku Brain Faktor w najważniejszych sferach: motorycznej, poznawczej, językowej i emocjonalno – społecznej.
Ponadto, elementy relaksacji, codziennie czytanie bajek, spontaniczny taniec, zabawa, siłowanki – przewracanki (Anthony T. DeBenedet, Lawrence J.Cohen).
Zajęcia wspierające sprawne działanie wszystkich zmysłów. „Integracja zmysłowa to możliwość rejestrowania informacji ze świata zewnętrznego przez narządy zmysłów, ich przetwarzanie w ośrodkowym układzie nerwowym oraz wykorzystanie do celowego działania”. To szybki i precyzyjny sposób przesyłania, różnicowania, modulowania i interpretacji, w oparciu o który dziecko rozwija coraz bardziej dostosowane do wymagań otoczenia mechanizmy uczenia się i zachowania. U podstaw rozwoju integracji zmysłowej leżą trzy najwcześniej dojrzewające, podstawowe układy zmysłów: dotykowy, proprioceptywny (odczuwanie swojego ciała) i przedsionkowy (odczuwanie ruchu liniowego i rotacyjnego). To one stanowią bazę, która wraz z rozwojem i integracją odruchów, stanowi fundament rozwoju dziecka. Każde działanie, ruch, to odpowiedź organizmu na bodźce, jest wynikiem integracji doznań sensorycznych płynących ze wszystkich zmysłów zaangażowanych w czynność. Aby prawidłowo reagować na bodźce układ nerwowy musi je właściwie interpretować, to podłoże i fundament wielu mechanizmów związanych z ruchem, postawą, napięciem mięśni czy integracją odruchową. Dzięki właściwej integracji dziecko rozwija coraz sprawniejszą równowagę by chodzić, skakać, biegać, jeździć rowerem. Doskonalenie integracji wrażeń płynących z różnych zmysłów rozwija coraz większą zdolność do kierowania ruchem pod lub poza kontrolą ruchową. Dziecko coraz sprawniej ubiera się, rysuje, pisze, gra w piłkę. Właściwie większość mechanizmów rozwojowych jest w swych podstawach zależna od prawidłowej integracji sensorycznej. Różnorodne bodźce zmysłowe płynące ze środowiska pozytywnie wpływają na rozwój i dojrzewanie układu nerwowego, dlatego tak ważna jest stymulacja zmysłowa na wielu poziomach.